Virtuální světy

Informace o virtuálních světech

2021 Fotogalerie

Velká historická fotogalerie – 2. část

Po pár měsících roku 2007, kdy si teta užívala slunných pláží, zimních radovánek ve vysokých horách, nebo prostě jen povalování na pěkných, skoro realisticky vypadajících místech, se do Second Life začali hrnout i nějací Češi a Slováci. Krom těch neviditelných, bavících se ve všech virtuálně světových destinacích, začlo být slyšet i o trochu rozdílných týpcích. Tenhle chtěl být první s českým tímhetím, tamten se slovenským onakým hocičom, tuhlencten ve stresu, že támhleti už tam mají barák s logem firmy, a že teda budou první, a tuhlencti už jen druzí.
Teta se tomu úpornému snažení usmívala, s lidmi českými i slovenskými si povídala, rezzla kostku tamhle, kvádřík jinde… Pak se nechala ukecat na rezznutí víc kosteček tadyhle, nebo třeba pár desek a střech támhle.

Jedem z prvních byznysů, který tetě vešel do cesty, byly nějaké obchůdky na Katrině. Co tam fungovalo a jak je už asi dávno zapomenuto.
Jeden z prvních funkčních byznysů, který tetě vešel do cesty, ležel na ostrově Avalon, a vypadal jako vcelku použitelný obchod se skiny a shapy. Jeho autorem byl, a stále je, Vilém Beaumont. U Viléma se dalo posedět v kavárně, projít se po jeho simu, a občas dokonce i Viléma potkat a pokecat osobně s ním.

Jednoho dne z Viléma vypadlo, že se chystá pomoct se stavbou něčeho prvního, českého, světoborného a mocně propagovaného. Nicméně to působilo dojmem, že pod jeho vedením to bude funkční a užitečné. A tak se teta Zuza, dobrák od kosti, vždycky ochotný pomoct, nabídla, že by jistě nějakou tu budovu postavit zvládla. Z nevinného pokecu s Vilémem se vylouplo povídání o náměstí, Bohemii, reálných předlohách a městské bráně v Domažlicích.
Na první pokus to byl… první pokus. V průběhu stavění teta ještě netušila, že na každé straně kostky se dá plácnout jiná textura, nebo ji snad dokonce nastavit jinak, než na straně opačné.
Ale teta se učila rychle, okoukávala, jak to dělají jiní jinde, a nakonec z toho opravdu vyšla městská brána v Bohemii.

Někde v téhle době se konala noční strategická schůzka o tom, jak to s tím prvním českým a slovenským, nejlepším, fantastickým a jedinečným místem pro všechny bude. A nedlouho potom se Avalon stal základnou pro vznikající, rozestavěné a téměř postavené provizorní město Bohemia. Někde mezi Vilémovým obchodem, plážemi s palmami a vysokým kopcem se scházeli různí týpci na kus řeči a posezení.



Teta si z toho stále nic moc nedělala, brána byla postavená, někde v Avalonské Bohemii umístěná a virtuální život šel dál. Teta měla v té době už svůj vlastní pozemek, na něm první a brzo i druhou verzi obchodu s trhákem SL, pánskými trenkami a přilehlým prádelkovým okolím. V kvalitě krajek s pěti a půl pixely na metr čtvereční to byl SL standard té doby, navíc vkusně umístěný v bombastickém obchodě plážového stylu, uprostřed moře a mezi deseti jinými, zcela nesouvisejícími cizími stavbami.
Ale fotogalerii tety a jejích obchodů se bude věnovat některé z příštích pokračování tohoto historického seriálu.

Přehled všech dílů velké historické fotogalerie

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *