Virtuální světy

Informace o virtuálních světech

2015 Návody

Jak na video ve virtuálním světě 5. část – workshop

Pátá část seriálu Jak na video ve virtuálním světě je zároveň záznamem první přednášky, ve které se dozvíte, jak se připravit na samotné natáčení a jak natáčet. Seriál vycházel na webu a na sociálních sítích, a přednášky se konaly v Second Life v průběhu října a listopadu 2015.
Berte tedy veškeré informace v článku i ve videu s rezervou, některé věci se změnily, některé používané programy už téměř nepoznáte…
Všechny části seriálu Jak na video… najdete v tomto přehledu.

Slíbená přednáška o tom, jak nahrávat a zpracovávat video ve virtuálních světech pomocí nástrojů, které jsou zdarma, bude rozdělena do dvou částí.
První část se bude konat v neděli, 25. října 2015 ve 21 hodin na twentyFIRST.
Co budete potřebovat? Dohromady nic. Přesněji tohle:
– Umět používat Second Life nebo OpenSim virtuální svět jako běžný uživatel.
– Mít počítač, který vám při používání SL/OS neupadává do kómatu.
U zachytávání videa jsou nároky o něco málo vyšší, než při běžném pobytu ve virtuálnu, ale zvládne je každý současně použitelný počítač. Pokud jste schopni používat zapnuté Advanced Light Settings v SL, aniž by vám vybíhaly jednotlivé komponenty z vašeho stroje na procházku, ani vám váš notebook nepropaluje desku stolu, bude to určitě stačit.
Firestorm nebo Singularity nebo SL Viewer. Doporučeno v uvedeném pořadí. Naučíme se použít některá nastavení pro “hladší” pohyb kamery, nastavit si obrazovku tak, aby na ní nic nepřekáželo a ukážeme si, jaké vychytávky má pro zachytávání videa Firestorm.
Reshade, o kterém byl nedávný článek, lze při zachytávání videa také použít. Jestliže ho používáte na focení, určitě ho budete chtít použít i na video.

Celá přednáška bude spíše workshopem, vše, co si budeme říkat, si můžete rovnou zkusit. Nebo nemusíte a můžete jen poslouchat a dívat se.
Pro zachytávání a ukldání videa zmíním programy pro Windows, Linux i MacOS. Nebudeme se je všechny učit detailně ovládat, ale ukážeme si principy toho, jak tento typ softwaru používat. Protože většina z vás používá Windows, budeme konkrétní ukázky trénovat na programu pro Windows. Programy pro ostatní operační systémy jsou velmi podobné, nemusíte se bát, že by pro vás tato část byla zbytečná.
Poslouchat budete na streamu nejen mě, ale odpočinete si také u oblíbených hudebních vstupů Andie Rau.

Druhá část přednášky, ve které se naučíme video dále zpracovávat, je předběžně naplánována na neděli, 8,. listopadu 2015, na 21. hodinu.

A tady je znáznam přednášky jednak ve videu, a také můžete listovat slajdy, které byly při přednášce použity na hlavní výukové obrazovce.

Slajdová prezentace k videu s možností přepnout na celou obrazovku.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *