Virtuální světy

Informace o virtuálních světech

Kitely

Registrace a instalace

Kitely je virtuální svět využívající technologii OpenSim. V Kitely si můžete vytvořit svůj vlastní virtuální svět nebo navštívit světy ostatních uživatelů.
Registrace do Kitely je zdarma, každý registrovaný uživatel získává zdarma svůj vlastní svět – region.
Virtuální svět můžete používat k libovolným aktivitám, jako je simulovaný výcvik, vzdělávací nebo zábavné akce, výuka, umělecké výstavy a představení, hraní her a role playing, propagace reálných služeb a výrobků, natáčení filmů, focení fotografií a mnoha dalším.
V Kitely můžete nakupovat výrobky ostatních uživatelů online díky velmi pohodlnému e-shopu.
V Kitely také můžete propagovat, předvádět a prodávat své virtuální produkty, a to jak přímo ve svém virtuálním světě, tak na online stránkách Kitely Marketu.
Vše, co v Kitely vytvoříte, je vaše, své výtvory můžete zálohovat jako OAR archiv a přenést do jiného OpenSim světa. Produkty, které nabízíte ostatním uživatelům, respektují vámi nastavená oprávnění, ostatní uživatelé je mohou používat pouze v Kitely, nebo přenášet i do jiných OpenSim světů.
Pokud přicházíte ze Second Life, v Kitely naleznete svět zcela podobný tomu, který už znáte, ale svobodnější a s mnoha dalšími možnostmi. Svůj svět můžete zálohovat, všechny uploady jsou zdarma, virtuální pozemky jsou mnohonásobně levnější a mají výhodnější parametry, nakupování online je propracovanější…

Do Kitely se můžete zaregistrovat se svým Facebook účtem, s Twitter účtem nebo pomocí emailu a hesla. Kitely je svět otevřený všem ve věku alespoň 13 let, mladším je dovolen vstup pouze se souhlasem a pod dohledem rodičů či jiných zástupců.
Obsah v Kitely je rozdělen podle věku na tři kategorie: General, Moderate (vhodný pro uživatele ve věku 13+) a Adult (pro starší 18 let.)
Po registraci pomocí Facebooku vám bude vytvořen účet s vaším jménem a pohlavím uvedeným na FB, v ostatních typech registrace je nutné tyto informace vyplnit.

Po registraci si najděte některý z Kitely světů v seznamu veřejně přístupných světů. Zkuste třeba Welcome Center nebo Merchant Sandbox. Klikněte na modré tlačítko Enter World. Máte-li nainstalován prohlížeč pro virtuální světy, bude spuštěn. Máte-li jako výchozí nastven SL Viewer nebo Firestorm pouze pro SL, postupujte podle následujícími kroky.

Prohlížeč pro OpenSim světy

Používáte-li pro Second Life nativní Viewer stažený ze stránek secondlife.com, bude nutné si stáhnout jiný prohlížeč.
Pokud pro přístup do SL používáte Firestorm, i přesto bude nutné si stáhnout Firestorm ve verzi, která podporuje OpenSim.
Používáte-li Singularity, můžete ho použít i pro OpenSim světy.
Firestorm pro OpenSim stáhněte ze stránek Firestormu. Zvolte záložku dle vašeho operačního systému, přednastavené jsou Windows. Potřebujte variantu For SL & Opensim. Jestliže nevíte, jestli máte 32bit nebo 64bit systém, použijte 32bit verzi.
Po stažení prohlížeč nainstalujte. V jednom počítači mohou být nainstalované dva Firestormy, jeden pouze pro Second Life, druhý, který podporuje i OpenSim.

První přihlášení

Otevřete Firestorm pro OpenSim. Na úvodní obrazovce zkontrolujte, že máte možnost vybrat si správný grid – Kitely. Není-li vidět pole pro výběr gridu, v preferences (Ctrl+P) na záložce Advanced zatrhněte možnost Allow login to other grids…
Zadejte svoje jméno a příjmení s mezerou mezi nimi (platí pro přihlášené pomocí Facebooku nebo emailu), heslo, zvolte místo, kam se chcete přihlásit, nebo nechte Last Location pro poslední navštívené místo, a přihlašte se.
Podrobnosti vidíte na obrázku.

kitely-login

Pokud váš prohlížeč nemá nastavené Kitely jako jednu z voleb světů, nastavte si prohlížeč podle obrázků v anglickém návodu – najděte v Preferences položku Opensim a přidejte Kitely jako nový svět.

Teleport ze stránky světa

Svět – region, do kterého se chcete dostat, můžete najít na mapě, a teleportovat se do něj.
Druhá možnost je najít si svět na webu Kitely – Explore worlds. Po přihlášení do Kitely na libovolné místo klikněte na tlačítko Enter World a ve vašem prohlížeči budete teleportováni do tohoto regionu – světa. Podmínkou je být přihlášen se stejným uživatelem na webu – web je takto propojen s vaším prohlížečem a ve webovém prostředí dostáváte některé informace o vašem avatarovi – kde je přihlášen, kam je teleportován, případně informace o doručování zboží zakoupeného na Kitely Marketu.

 

 

Pobyt v Kitely se základním účtem je zcela zdarma. Můžete si také hned vytvořit svůj vlastní svět a začít ho používat.

Před prvním přihlášením do Kitely si můžete přečíst informace o cenových podmínkách Kitely.

Stránka s podrobným návodem k registraci a přihlášení v angličtině.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *