Virtuální světy

Informace o virtuálních světech

Kitely

Vyhledávání v Kitely

Vyhledávání v OpenSim světech je často nefunkční nebo funguje velmi odlišným způsobem než jsou zvyklí uživatelé Second Life. Světy, které chtějí svým uživatelům zpřístupnit užitečné hledání, je obvykle modifikují pomocí webového vyhledávání. Nejinak je tomu i v Kitely.

Vyhledávání míst – regionů, simů, světů

Vyhledávání míst probíhá pouze na webu, inworld tato možnost nefunguje. Obvykle ani není proč, v Kitely nejspíš nebudete hledat pozemek, ale rovnou celý region, protože díky příznivým cenám v Kitely má každý uživatel spíše než pozemek svůj vlastní region či několik regionů.

Vyhledat konkrétní region můžete na stránce světů, tedy seznamu existujících regionů. Hledání prohledává nejen názvy světů, ale také jména jejich majitelů a stránky s popisem světů.
Budete-li hledat všechny světy Ilana Tochnera, jednoho ze zakladatelů Kitely, výsledkem budou všechny světy, kterých je majitelem a také světy, které mají ve svém popisu na webu jeho jméno (například obsahují odkaz na Kitely Welcome Center.)

Kitely-public-worlds-search

Prohledávní popisků stránek tedy můžete využít pro hledání konkrétních věcí, které majitelé regionů nabízejí. Pokud například hledáte svět, který se věnuje mesh objektům, dá se předpokládat, že to autor takového světa zmíní v popise.

Kitely-public-worlds-search2

Po otevření stránky světa se teleportujete na toto místo kliknutím na velké modré tlačítko Enter World v horní části stránky. Teleport takto funguje i v případě, že se do Kitely přihlašujete manuálně (např. používáte Singularity)

 

Vyhledávání avatarů

Poku potřebujete někomu napsat zprávu, najít jeho stránku na Kitely Marketu nebo ho najít v Kitely fóru, stačí kdekoli na webu Kitely kliknout na jméno avatara a objeví se vám okno s několika odkazy. Jinému avatarovi můžete napsat offline IM přímo přes web, není nutné se do Kitely přihlašovat inworld.

web-links  web-links2

 

Vyhledávání avatara inworld je také možné a probíhá odlišně, než ho znáte odjinud.

Ve dvojkovém prohlížeči, jako je třeba Firestorm, použijte okénko k vyhledávání. Po zadání hledaného jména se vám nabídnou výsledky v okně Websearch. Pro kontaktování vybraného avatara použijte odkaz View. Kitely vám otevře IM s tímto avatarem, odkud mu můžete napsat, nabídnout přátelství, otevřít jeho profil a poslat dárek a podobně.

firestorm-search

firestorm-search2

V prohlížečích se starším  jedničkovým ovládáním probíhá vyhledávání avatara podobně. Otevřete si okno Search, přejděte na záložku All a zadejte jméno avatara. Opět dostanete výsledky vyhledávání, vedle každého jména avatara najdete odkaz View, který vám otevře IM s tímto avatarem, kde můžete avatarovi napsat IM nebo si otevřít jeho profil, poslat mu dárek nebo nabídnout přátelství.

singularity-search-all

singularity-search-all2

 

 

 

 

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *