Virtuální světy

Informace o virtuálních světech

Kitely

Update na OpenSim 0.7.6 a opravy mnoha chyb

V minulých dnech Kitely provedlo update na poslední verzi OpenSim 0.7.6 s mnoha opravami kódu OpenSimu, takže se tyto chyby, na rozdíl od jiných gridů, v Kitely nevyskytují. Přibylo také  několik nových funkcí na Kitely Marketu. Originální příspěvek najdete přímo na Kitely blogu.

OpenSim 0.7.6

Tato verze opravuje předešlé chyby a je upravena pro Kitely v oblasti kloudové optimalizace inventáře a assets. Nová verze umožňuje multiple attachments, tedy připnutí více věcí na jedno místo při oblékání, podporuje experimentálně 3D materiály, podporuje nově některé LSL funkce včetně llSetKeyframedMotion() a llSetSoundQueueing() a obsahuje další novinky.

Byla také vylepšena podpora pro skupiny, profily avatarů a offline zasílání IM, ale uživatelé by neměli zaznamenat žádné změny v ovládání oproti dřívější verzi.

3D materiály

jsou v OpenSimu podporovány zatím experimentálně, tedy může dojít k různým chybám. Zároveň nejsou tyto materiály podporovány na Kitely Marketu, tedy nelze prozatím prodávat produkty s takto nastavenými materiály (materiál nebude uploadován).

Import obsahu

Byla vylepšena podpora pro Second Inventory, přestože se jedná o velmi zastaralý nástroj. V současné době je možné do Kitely importovat správně veškeré oblečení, což v předchozí verzi nefungovalo.

Byl vylepšen mechanismus importu OAR souborů. Pokud importujete OAR, všechna jména avatarů jako majitelů objektů, která nejsou registrována v Kitely, budou převedena na vaše jméno. Toto zabrání situaci, kdy si naimportujete objekty pod jiným jménem avatara a  nemůžete pak manipulovat s vlastními objekty.

Lepší mapa

Zobrazení mapy bylo přepnuto na Warp3D, tedy vidíte objekty na mapě stejně dobře jako třeba v SL. Pryč jsou ohavné černé obdélníky. Jedinou výjimkou zůstávají meshe, za ty je zobrazen náhradní “prim objekt” v nejbližší barvě.

Kitely-mapa-21strom

Opravené bugy v OpenSim 0.7.6

Jedná se o opravu skuponových práv k objektu, které nyní fungují správně.
Další je oprava práv coalesced (neslinkovaných) objektů, které mohly být pro jednotlivé části v objekty menší, než nastavená práva pro celý objekt. Toto opravuje i chybu při zalistování na Kitely Marketu.
Opravena byla také chyba, kdy vymazaný objekt, nebo objekt který byl vzít (Take) do inventáře se po nějaké době objevil opět inworld. Toto by se již nemělo stávat.

Odstranění Kitely Pluginu

Vzhledem k vývoji Firefoxu a Chrome bude nejspíš od ledna 2014 znemožněna funkce Kitely pluginu (a mnoha další pluginů nesouvisejících s virtuálními světy). Proto byla funkce Kitely pluginu zrušena, ačkoli byla uživateli velmi oblíbená. V současné době není možné se z žádného webového browseru připojit do Kitely pomocí žádného Vieweru. Je nutné se připojovat manuálně. Návod najdete prozatím v angličtině.
Naopak teleportování mezi jednotlivými světy (regiony) je i nadále možné z webu Kitely.

Zobrazení všech variací na Kitely Marketu

Po upgradu je možné přepínat na Kitely Marketu mezi dvěma typy zobrazení. První je zobrazení jednotlivých produktů, kde je zobrazena jedna položka jako produkt, bez ohledu na počet variací, které obsahuje. Kalhoty, které mají deset barev, budou zobrazeny jako jeden produkt.
Druhý typ zobrazuje veškeré variace jako samostatné produkty, tedy kalhoty v deseti barvách, zalistované jako jeden produkt s variacemi, budou zobrazeny jako deset samostatných produktů.
Přepínání je možné pro celý Kitely Market jednoduchou ikonkou, která je jednak nahoře nad produkty, a také se zobrazuje u každého produktu s variacemi.

Variace-grouping
Autor: Oren Hurvitz, Kitely.com

Další vylepšení

Mezi další vylepšení patří jasnější zobrazení práv produktu v Kitely Marketu, možnost hledat v produktech podle jména prodávajícího, a některé další drobnosti užitečné hlavně pro prodejce.

permissions-display[1]
Autor: Oren Hurvitz, Kitely.com

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *